23:28
Chrysler Defense M60A2 Patton - Основний бойовий танк (США) 1972

Категорія бронетехніки - танк. Субкатегорія танка - основний бойовий танк (ОБТ). Тип шасі - гусеничне. БТОТ (озброєння) - ракетно-гарматно-кулеметне. Категорія двигуна - дизельний. Тип трансмісії - ГМТ.

Загальні відомості
Танк М60А2, являється, однією з модифікацій, основного бойового танка М60 і призначається, для посилення вогневої потужності, бронетанкових частин і підрозділів, які озброєні, танками M60A1.
Розробка танка, велася в другій половині 1960-х років і після випробувань і доведення, починаючи з 1972 року, танки М60А2, почали поступати, на озброєння частин американської армії, дислокованих на території ФРН.
Основною відмінністю М60А2, від інших модифікацій М60, являється, наявність нової вежі, з ракетно-гарматним озброєнням - знаряддям-пусковою установкою М48, яка забезпечує ефективну стрільбу, звичайними кумулятивними снарядами, на відстанях, до 1500 метрів і ПТКР Ford MGM-51A Shillelagh, на відстанях, до 3000 метрів. Для цього, ствол знаряддя-пускової установки, має паз шпони, для запуску ракети і наріз, для стрільби звичайними боєприпасами. ПТКР Ford MGM-51A Shillelagh, являє собою керований оперений реактивний снаряд, основними елементами якого, являються бойова частина, з кумулятивним зарядом, апаратура системи управління, з приймачем і джерелом інфрачервоного випромінювання, твердопаливний реактивний двигун, пороховий газогенератор, виконавчі органи управління, складаний стабілізатор, лопаті якого розкриваються, з виходом снаряда із ствола пускової установки.
Навідник і заряджаючий, розміщуються у вежі, по обидві сторони знаряддя (навідник справа), а командир, розташовується, в задній частині вежі (в командирській башточці), яка обладнана, приладами спостереження і 12,7-мм зенітним кулеметом. Ще один кулемет, калібру 7,62 мм - спарений зі знаряддям. На бортах вежі, в кормовій її частині, встановлені два чотиристволові гранатомети, для постановки димових завіс.
Танк М60А2, забезпечений новою системою управління вогнем, в яку входять, електрогідравлічна система стабілізації озброєння (знаряддя-пускової установки і спареного з нею кулемета), лазерний далекомір і електронний балістичний обчислювач XM19.
Пульт управління навідника, забезпечує введення дальності, вручну навідником і командиром танка.
Для навідника, передбачений перископний комбінований (денний і інфрачервоний) приціл ХМ50, з електронно-оптичним перетворювачем. Приціл командира, XM51, аналогічний по конструкції, прицілу ХМ50 - він встановлений в командирській вежі. Для наведення ПТКР Ford MGM-51A Shillelagh, використовується телескопічний приціл - XM126.
Танк М60А2, пристосований, до ведення бойових дій, в умовах низьких температур і має засоби захисту від зброї масового ураження, автоматичне протипожежне устаткування і необхідні засоби радіозв'язку. По прохідності, швидкісним характеристикам і запасу ходу, він не відрізняється від M60A1.
Загальна кількість випущених танків М60А2, склала 526 одиниць, проте, широкого поширення, вони не отримали. Їх експлуатація у військах, показала, що знаряддя-пускова установка, має недостатню вогневу міць. Незважаючи на великий калібр (152 мм), осколково-фугасні снаряди до цього знаряддя, значно поступаються, по дальності і дії з мети, аналогічного снаряда 105-мм і 120-мм танкових гармат. В той же час, ПТКР Ford MGM-51A Shillelagh, виявився, недостатньо ефективним, при дії, по сильноброньованим цілям, а також, дуже складним в експлуатації. Позначилося і те, що вартість одного снаряда ПТКР Ford MGM-51A Shillelagh, приблизно в 30 разів вище, ніж вартість снаряда, до 105-мм гармати.
З цих причин, танки М60А2, були вилучені, з частин сухопутних військ і передані, на складське зберігання. Частина танків, була переобладнувана, в танкові мостоукладальники, саперні танки і інженерні машини розгородження.

Тактико-технічні характеристики (M60A2 Patton)
Екіпаж - 4 людини.
Максимальний кут підвищення знаряддя - ? градусів.
Максимальний кут відміни гармати - ? градусів.
Максимальна дальність стрільби - ? метрів.
Довжина (c гарматою вперед) - 7300 мм.
Довжина (по корпусу) - 6946 мм.
Ширина (загальна) - 3631 мм.
Ширина (по гусеницях) - ? мм.
Висота (по даху вежі) - 3100 мм.
Бойова маса - 44000 кг.
Бронювання вежі - ? мм (лоб), ? мм (борт), ? мм (корма) і ? мм (дах).
Бронювання корпусу - ? мм (лоб), ? мм (борт), ? мм (корма) і ? мм (днище).
Подоланна стінка - ? метра.
Максимальний кут підйому - ? відсоток.
Максимально-допустимий крен - ? відсотків.
Подоланний рів - ? метра.
Подоланний брід - ? метра.
Подоланний брід (з підготовкою) - ? метра.
Ширина колії - ? мм.
Ширина гусениці - 711 мм.
Діаметр опорного катка - ? мм.
Основне озброєння, складається з 1 152-мм гармати M48 (пускова установка Ford MGM-51A Shillelagh) (Боєкомплект - 33 снаряди (13 снарядів).).
Додаткове озброєння, складається з 1 7,62-мм співісного кулемета MG (Боєкомплект - 5560 патронів.) і 1 12,7-мм зенітного кулемета MG (Боєкомплект - 1080 патронів.).
Силова установка - 1 дизельний двигун V12 Continental AVDS.1790.? (750 к. с.).
Питома потужність - ? к. с./тонну.
Перебуває на озброєнні країн: -.
Статус: роки виробництва - 1972-1974 (526 одиниць), роки експлуатації - ?.

Просмотров: 118 | Добавил: Купчинский | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar